Litinová pánev 24 cm vysoká 6 cm Zhemax Eco pan

Kód produktu: PV24
Cena s DPH: 1 260,00 Kč
Cena bez DPH: 1 041,50 Kč
Celková cena
1 260,00 Kč
ks    
 
 

Vysoká pánev je velice všestranný produkt. Můžete v ní smažit, ale také už připravit například čínu a podobná jídla. Okraj je vysoký 6 cm. Ještě všestranějsím produktem se pánev stane při dokoupení poklice. V nabídce máme litinovou nebo skleněnou.

Parametry:
Šířka: 24 cm
Výška: 6 cm
BALENÍ NEOBSAHUJE POKLICI - NUTNO DOUKOUPIT 

Výhody litinového nádobí Zhemax Eco pan

  • Velká úspora energie. Litina je vynikající vodič tepla, velmi dobře drží teplo, takže nádobí stačí rozehřát, potom ztlumit a vařit na nízkém stupni ohřevu.
  • Můžete bez obav používat i kovové náčiní. Litina nemá žádný povrch, takže se nemusíte bát, že byste nádobí poškrábali. Každá nádoba je vyrobena z jednoho kusu materiálu a případné škrábance nemají žádný vliv na funkčnost.
  • Pro zdravé vaření. Litina je ekologická díky použití přírodních materiálů a bez chemických povrchů.
  • Jednoduchá a rychlá údržba. Ušetříte za chemické čisticí prostředky.
  • Nemusíte se obávat škodlivých výparů z přepálených povrchů (ocení i chovatelé papoušků).
  • Na litinovém nádobí Zhemax Eco Pan můžete dosahovat vysokých teplot, bez obav z přepálení.
  • Můžete používat jakýkoliv sporák, včetně indukce. Na plynovém sporáku nepotřebujete žádné meziplotýnky ani rozptylovač plamene. Toto litinové nádobí používejte vždy přímo, není třeba jiných řešení.
  • Nemusíte opakovaně nakupovat další nádobí. Litinové nádobí Zhemax Eco Pan má dlouhou životnost a vydrží Vám možná i na věky. Tato věc je jednou provždy vyřešena.

Před prvním použitím

Protože nádobí je přirozeně surové přímo z výroby, je třeba ho vypálit. Postavte jej tedy na sporák a zapněte ohřev. Po chvíli se z nádoby začne kouřit a postupně bude měnit barvu. Je třeba mít zapnutou digestoř nebo řádně větrat! Tento cyklus by měl trvat zhruba 20 – 25 min. Jakmile vypalovaná nádoba změní zbarvení do šedomodré barvy, můžete vypalování přerušit a nechat nádobu volně chladnout. Před úplným vychladnutím nádobu umyjte v horké vodě a pak nádobu důkladně vytřete rostlinným olejem. Před nanesením olejové vrstvy můžete nádobu ještě trochu nahřát, aby se póry roztáhly a tak olej lépe vnikal do nádoby. Potom ještě proveďte jedno až dvě zkušební smažení např. vaječnou omeletu, aby se případně z povrchu nádoby odstranily poslední zbytky nečistoty. Potom nádobu umyjte teplou vodou a znovu vytřete rostlinným olejem. Nyní je Vaše nádoba připravená ke každodennímu použití.

Údržba litinového nádobí

Mytí v myčce je zakázáno! Zhemax Eco pan je ekologické nádobí bez všech chemických povrchových úprav. Mycí prostředky z myčky by vyvolávaly nežádoucí vnikání chemických prostředků do povrchu nádoby. Ovlivňovaly by tím pak chuť připravovaných pokrmů a navíc provádějí nežádoucí vysušování nádoby. Dále nedoporučujeme skladovat pokrmy v nádobách. Pro uchování nádobí v nejlepší kondici myjte pouze horkou vodou a kartáčem. Při velkém znečištění doporučuji nanést malé množství šetrného prostředku na nádobí a pánev umýt. Poté, pánev mírně zahřejte a vytřete olejem. Protože litinové nádobí Zhemax Eco Pan je surová přírodní litina, může docházet při vysušení k rezavění. Rez se může objevit při nesprávné péči nebo když se dlouho nepoužívá. Nejedná se však o žádnou závadu, rez navíc není zdravotně závadná (spíše naopak). Rez můžete setřít a znovu nádobí promastit rostlinným olejem.
K čištění proto používejte jen vodu a kartáček na nádobí. Potom vždy povrch nakonzervujte rostlinným olejem.

Držadla u pánví dotahujte pouze ručně s citem. Držadla se nehodí pro pečení v troubě. Po sejmutí držadla však můžete litinové nádobí v troubě používat.





text karty