Technológia

BAF - nemecká firma založená v roku 1914. Po celú dobu svojej činnosti se zaoberá výrobou domácich potrieb s vysokým podielom ručnej práce. BAF produkty získali v roku 1994 až do roku 2003 certifikát kvality ISO 9001:2000. Od roku 2004 má firma BAF vlastný patent pre povrchovú úpravu svojich výrobkov so systémom Micro Cermic Ultra-Hard-Coat-Systém pre EU.

Výrobky BAF sa vyrábajú v nekol'ko radach. Najvyšia rada je GIGANT Newline MICRO CERAMIC (Gigant MC). Na tento najkvalitnější rad GIGANT Newline MICRO CERAMIC (Gigant MC) se náš e-shop najviac zameril. D'alšie výrobné rady sú GIGANT profi pre gastronómiu, GALAXY INDUCTION pre varenie na indukčnom šporáku, FERROline - univerzálný riad.

 

NOVINKA V EU
Rad GIGANT Newline MICRO CERAMIC
ULTRA HARD COAT

 

 

TECHNOLÓGIA  VÝROBY

 

Panvice, hrnce, kastróly a pekáče sú odlievané ručne z kvalitnej hliníkovej zliatiny SILUMIN do kokil v hrúbke 8-9 mm. Hrúbka tohto materiálu zaručuje vysokú tepelnú vodivosť a zotrvačnosť a dno nádob si uchováva svoju rovnosť. Zosilené steny zaručujú odolnosť proti nárazu. Firma zaručuje doživotnú záruku na rovnosť dna.

 

Rad GIGANT Newline MICRO CERAMIC je opatren 4vrstvým patentovaným povrchom MICRO CERAMIC ULTRA HARD COAT novým systémom HIGH TECHNOLOGY. Prvá vrstva TITAN-OXIDU je do výrobku nastrelená plazma lúčom o rýchlosti MACH 2 pri teplote 20 000°C. Tým vznikne pevné a homogénne spojenie s odliatkom o tvrdosti 9,6 (diamant = 10). Druhá a tretia zdvojená vrstva BAF MICRO CERAMIC je nanesená pri teplote 560 °C špeciálnou patentovanou technológiou HIGH TECHNOLOGY, čím vzniká homogénne spojenie všetkých vrstiev. Štvrtá a posledná BAF antilepivá vrstva je nanesená pri teplote 480 °C.

                                                              

PREDNOSTI

GIGANT Newline MICRO CERAMIC vďaka svojej masívnosti výborne a zároveň rýchlo akumuluje a rozvádza teplo, čo sa prejavuje veľkou úsporou energie. Zosilené steny zaručujú odolnosť proti nárazu. Povrchová úprava systémom MICRO CERAMIC je odolnejšia proti poškrabaniu, než výrobky s inou povrchovou úpravou (teflón, granit a iné...). Zdvojená povrchová úprava MICRO CERAMIC dovoľuje používať kovové pomôcky (obracačky, lyžice, vidličky a pod.). Je stabilná pri prudkých zmenách teplôt. BAF antilepivá vrstva má vynikajúcu nepriľnavosť, čo umožňuje prípravu pokrmov pre Diétnu kuchyňu (diabetes, zvýšený cholesterol a pod.) bez použitia alebo s minimálnym množstvom tukov.

Vo výrobkoch GIGANT Newline MICRO CERAMIC je možné bez problémov pripravovať aj ľahko sa pripaľujúce pokrmy. Na tento BAF antilepivý povrch s vynikajúcou nepriľnavosťou, sa ľahko  pripaľujúce pokrmy nenalepia. Z tohto dôvodu je aj údržba a umývanie týchto výrobkov veľmi ľahká. Netreba výrobky odmáčať, umývať drátenkami a pod.

POUŽITIE

Výrobky GIGANT Newline MICRO CERAMIC sa môžu používať na sporáky: plynové, elektrické aj sklokeramické dosky. Tento rad ma prevedenie i pre indukčné sporáky. Všetky plastové madlá a úchyty (aj na pokrievkach) odolávajú teplotám do 260°C. Sklenené pokrievky odolávajú teplotám do 350°C. Na týchto riadoch môžete variť, dusiť, vyprážať ale aj zapekať a piecť v rúre.

 

Rad GIGANT profi

 

TECHNOLOGIA VÝROBY

 

GIGANT profi je vyrobený rovnakým zpôsobom ako GIGANT MICRO CERAMIC. Povrch je taktiež patentovaný systém MICRO CERAMIC ULTRA HARD COAT. Vlastnosti tohto radu sú tie isté ako rad GIGANT MICRO CERAMIC.

 

POUŽITIE

 

Rad GIGANT profi je určený pre gastronomiu – pre profesionálné varenie v reštauraciach, hoteloch,… .Madla sú vyrobené pre bezpečné drženie dlhé z nerez oceli.

 

 

 

Rad GALAXY INDUCTION

 

TECHNOLOGIA VÝROBY

 

GALAXY INDUCTION je vyrobený z ušlachtilé oceli 18/10. Dno je sendvičové 7 mm silné. Povrch je u tohto radu opatren systémom MICRO CERAMIC.

 

POUŽITIE

 

Tento rad je určen pre široké použitie, pretože tu môžete varit, dusit‘, vyprážat‘ ale aj zapekat‘ a piect‘ v rúre. Všetky plastové madlá a úchyty (aj na pokrievkach) odolávajú teplotám do 260°C. Sklenené pokrievky odolávajú teplotám do 350°C. GALAXY INDUCTION sa môže používat‘ na všetky typy šporakov a to i pre indukčný šporák.

 

 

 

Rad FERROline – NOVINKA 2008

 

TECHNOLOGIA VÝROBY

 

FERROline je kombinacia oceli a hliníkovéj zliatiny, kedy dosedacia plocha nádob je ocelová a preto môžete varit‘ na indukčnom šporáku. Dno je 6,5 mm silné. Povrch je 3vrstvý BAF TITAN CERAMIC.

 

POUŽITIE

 

Vd‘aka kombinacii použitých materiálov je rad FERROline univerzálný riad pre všetky typy šporákov a to i pre indukciu. Povrch riadu je 3vrstvý BAF TITAN CERAMIC ktorý je o stupeň nižšii rad ako je MICRO CERAMIC, presto môžete bez obav používat‘ kovové náčinie. Tento riad má nižšiu váhu a vynikajúce antiadhezivné vlastnosti. Prednosti a priaznivá cena tohto nového radu ocenia široká verejnost‘ ale aj náročný uživatel.